Temat: Świętość. Pierwszy raz na naszym blogu chcemy zaprezentować kilka grafik o jednej wspólnej tematyce.

Świętość nie jest w końcu czymś niesamowicie nieosiągalnym. Oczywiście paradoksalnie jest nie do zdobycia dla ludzi ale jest dla nich osiągalna. Możemy zostać świętymi – a to znaczy nie mniej nie więcej ale po prostu zostać zbawionymi. Zostać zbawionym natomiast możemy (a właściwie jesteśmy) dzięki ofierze Jezusa Chrystusa. To Jego ofiara nas zbawia. Nie możemy sami siebie zbawić. Jezus nas już zbawił. Raz jeden. My możemy tylko do tej ofiary się przyłączyć bądź nie. Przyłączyć do Jego Królestwa już tutaj na Ziemi. Chrystus mówił: Królestwo Boże jest w was (uczniach) i was powinno Ono wzrastać.

Prezentujemy zatem nie jedną, ale kilka grafik o byciu świętym. Bo każdy z nas jest zupełnie innym człowiekiem i inna będzie jego świętość.

Świętość a chrześcijańskie koszulki God Is Good

Tutaj nasuwa się nam również temat naszych koszulek. I od razu odpowiemy na kilka rodzących się pytań, z których niektóre padły w wiadomościach przesyłanych do nas. Czy nasze koszulki uczynią was bardziej świętymi? – nie, czy chrześcijańskie koszulki są niezbędne by być świętymi – również nie. Koszulki chrześcijańskie God is Good – jak i innych firm, które są obecne na rynku nie czynią ludzi lepszymi niż są. Nie sprawią, że nagle chrześcijanin będzie lepszym człowiekiem. Stanowią jedynie (i mocno w to wierzymy) pomoc przy codziennym głoszeniu naszej wiary. Ukazujemy z dumą i bez obaw naszą wiarę innym ludziom. Oczywiście, że są znacznie lepsze metody ewangelizacji i dotarcia do osób szukających wiary. Oczywiście, że najlepiej byłoby każdemu spotkanemu człowiekowi opowiedzieć o swojej wspaniałej relacji z Jezusem, ale dobrze wiemy, że jest to zarówno trudne, jak i często niemożliwe. Niemożliwe ponieważ jesteśmy ludźmi, którzy niekoniecznie mają dużo wolnego czasu, albo po prostu śmiałości do podejścia do obcych ludzi. Nasze ludzkie ograniczenia są bardzo różne i w tej kwestii koszulka chrześcijańska z nadrukiem przesłania może być bardzo pomocna. Może być również ciekawym pomysłem na prezent dla kogoś z naszych bliskich. Więc, jeśli tylko masz ochotę – kupuj 🙂