bł. ks. Jerzy Popiełuszko- imieniny księdza Jerzego

Dzisiaj w dniu 23 kwietnia obchodzimy imieniny księdza Jerzego, błogosławionego Kościoła Katolickiego. Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest postacią wybitną, wierny kapłan, oddany pasterz swojej trzody, patriota uzbrojony w słowo. Jego przykład pokazuje nam wyraźnie, jak walczyć z wrogiem. Przypominał nam sam Ksiądz Jerzy wymowne słowa z Listu świętego Pawła do Rzymian: „Nie daj się złu, ale zło DOBREM zwyciężaj.” To jest jedyna droga walki ze złem. Jedynie DOBREM możemy wygrać ze złem, a przecież z DOBRYM nie chcemy walczyć. Bóg jest dobry, o tym nigdy nie zapominamy głosząc na koszulkach (God Is Good). Zatem jeżeli Bóg jest dobry, a chcemy walczyć i zwyciężać wraz z Nim, to jedynie wg wskazań świętego Pawła. Tylko Dobrem możemy zwyciężać.

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”

Słowa świętego Pawła z Listu do Rzymian wyraźnie korespondują z zaleceniem Jezusa o miłości nieprzyjaciół. Zawsze czyń dobrze, zawsze kochaj. Choćby Cię Twój brat nienawidził – kochaj, bo Bóg Cię kocha i Bóg jest Miłością. W tym Tygodniu Modlitw o Powołania szczególnie powinna wybrzmieć modlitwa o dobre przeżywanie powołania do Miłości, bo każdy do niej jest powołany. Miłości nie tylko w chwilach pięknych i wspaniałych, ale także, a może zwłaszcza w chwilach miłości trudnej i cierpiącej.

Prośmy w tym szczególnym tygodniu w naszym Kościele za wstawiennictwem księdza Jerzego o dobre i święte powołania, o powołania realizowane z miłością.

Zapraszamy do głębszego poznania księdza Jerzego Popiełuszki: muzeum ks. popieluszki

Zachęcamy również do skorzystania z naszej oferty w której mamy koszulki z grafiką przedstawiającą błogosławionego ks. Jerzego – wersja męska oraz wersja damska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *