Wielki Post 2017

Jak doskonale chyba wiemy przeżywamy obecnie w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu. Wielki Post czyli czas przygotowania się do świąt paschalnych (śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa). Czas przygotowania się wierzących do najistotniejszych wydarzeń w historii Kościoła. Jezus podczas kazania na górze daje nam trzy elementy wzrostu duchowego: modlitwę, post i jałmużnę. Te trzy elementy są szczególnie podkreślane przez duszpasterzy właśnie w okresie Wielkiego Postu. W okresie wielkiego wzrostu w wierze, okresu nawrócenia człowieka i zbliżenia do Boga, naprawienia swojej relacji z Najwyższym.

Po co nam Wielki Post?

Wielki Post poza przygotowaniem nas do Świąt Wielkiejnocy, oraz zapewnieniem nam wzrostu, jest potrzebny człowiekowi do zatrzymania się nad swoim życiem i pewnej refleksji. Często bierzemy udział w tym okresie w różnych rekolekcjach, które (jak sama nazwa wskazuje) pomagają nam zebrać nasze życie na nowo. Stanie się nowym człowiekiem w tym okresie jest niezwykle istotne, by móc odkryć tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Niby po raz kolejny doświadczymy zbliżenia się do Golgoty oraz pustego grobu, ale próbujmy stanąć odnowieni. Jest to także doskonały czas dla nas by móc zatrzymać się także nad naszymi relacjami z innymi ludźmi. Czy miłujemy ich równie mocno jak siebie?

Nad trzema elementami potrzebnymi do wzrostu naszej wiary i relacji z Bogiem tj. modlitwą, postem i jałmużną chcemy pochylić się kolejnych tygodniach. Raz w tygodniu będziemy chcieli skupić się na jednym z tym elementów. Zapraszamy zatem do obserwowania nas zarówno tutaj jak i na naszych profilach społecznościowych (linki znajdziecie w stopce). Zapraszamy także do zakupu naszych koszulek.