Karnawał już się kończy

W tych ostatnich dniach karnawału – bawcie się. Ponieważ jak to napisał Kohelet – jest czas pląsów i śmiechu i jest czas smutku i powagi.

Niedługo nadchodzi okres Wielkiego Postu – już 1 marca mamy Środę Popielcową.

Okres przygotowania do świąt Wielkiejnocy – największego święta chrześcijan, bo (powtarzając za Apostołem) – „jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał – daremna jest nasza wiara”.

Okres niezwykle istotny dla naszej wiary. Dzięki niemu mamy chwilę na skupienie się nad naszym życiem, na refleksję nad naszą relacją z Jezusem. Czy jest On dla nas przyjacielem, czy tylko imieniem, którego wyznajemy w co niedzielnym wyznaniu wiary. Czy jest on żywy w naszym sercu, czy też uśmierciliśmy Go wraz z Jego Miłością.

Ten okres już za tydzień, ale póki co – bawcie się, bo Chrześcijaństwo nie jest religią smutku, ale religią radości i wesela. Chrystus Zmartwychwstał więc cieszmy się razem.

Wiele naszych koszulek ma też wymiar radości i wesela. Słowa „God is Good” nie są smutne, ale wesołe. Koszulki chrześcijańskie (zarówno damskie jak męskie) – Symbole – na których są podstawowe symbole naszej wiary przez wykorzystany seledynowy kolor również wyraża radość i wesele. Koszulka z kwiatami to budząca się w radości wiosna, która wychwala naszego dobrego Boga. T-shirt z napisem Pokój i dobro również wyraża pozytywne emocje i życzenie dobroci dla drugiego człowieka, którego spotykamy.

Jeszcze póki jest karnawał – polecamy opis i galerię z karnawału w Kolumbii:

kolumbia-karnawal-barranquilli-galeria