Jezu Ufam Tobie

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego prezentujemy bardzo wymowną grafikę. Człowiek rzucający się w nieskończoną otchłań Miłości Miłosiernej. W czerwono-białym tle symbolizującym zgodnie z wymową obrazu Jezusa Miłosiernego wypływającą krew i wodę w przebitego serca. W tę otchłań możemy się zanurzyć bez obaw. Pełni wolności chcemy się w tę otchłań rzucić by odczuć gorące ciepło Bożej Miłości.
Wezwanie Jezu Ufam Tobie to nie tylko akt naszej wiary, lecz chyba przede wszystkim nasze oddanie się pod opiekę Prawdziwej Miłości bez lęku o odrzucenie, odtrącenie. Bez lęku, że jako ludzie grzeszni będziemy odepchnięci przez Stwórcę. W duchu zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, chcemy wejść w sferę przebaczenia właśnie z naszymi grzechami. Powinniśmy stanąć w tym miejscu w prawdzie, bo tylko w prawdzie będziemy w stanie przyjąć ten niesamowity i nieskończony dar, jakim jest Boże Miłosierdzie.
Boże Miłosierdzie jest niezwykle wymownym znakiem Bożej dobroci. Bóg jest dobry (God is Good) i jako dobry i kochający Stwórca nie jest w stanie odwrócić od nas swojego miłosiernego spojrzenia.