Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017. W tym roku postanowiliśmy nie przypominać w naszych grafikach o masie prezentów, które musicie kupić na święta dla swoich bliskich. Chcemy pójść trochę pod prąd w naszych grafikach. Nie prezenty są przecież istotą tych świąt. Nie jest nią również postać świętego Mikołaja, którego w miesiącu grudniu wspominamy w sposób szczególny. Istota tkwi w nazwie świąt: Boże Narodzenie.

Niezwykła wymowa i paradoks tych słów bardzo często zostaje spłycony do obdarowania się nawzajem dobrem, prezentami, wspólną wieczerzą. Być może to jest również ważne, ale wtedy osoby samotne, bezdomne nie mogłyby obchodzić w ogóle tych świąt, prawda?

A jednak te osoby w sposób szczególny chyba dotyka istota tego wydarzenia, które wspominamy przez tysiące lat. Boże Narodzenie – to znaczy, że Bóg narodził się, przyszedł kiedyś na ziemię w postaci człowieka. Przeszedł przez trudny okres stanu błogosławionego w ciele kobiety i ujrzał w końcu tę wspaniałą, ziemską krainę. Dlaczego wspaniałą, jeśli tyle tutaj gniewu, złości, niesprawiedliwości, wojen, głodu i przeróżnych nieszczęść? Ponieważ w istocie swojej zostało stworzone jako dobre. Tak Bóg przy stworzeniu świata określił każde ze swoich stworzeń – „było dobre”.

Ujrzał później ten świat z perspektywy człowieka, dla którego to stworzył. Z perspektywy człowieka najmniejszego i ubogiego.

Co zatem stanowi istotę tych świąt? Istotą Bożego Narodzenia jest odkrycie tego piękna i dobra w świecie. Tego piękna, które ujrzał w nim Bóg.  Bóg jest tak dobry, i stworzył tak piękny i cudowny świat. Odkryjmy to i radujmy się tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *